Home | Logo Tasarim | Siteyi degerlendir | Paylasim | Dagtabakli Köyü Dernek Üye Listesi | ads.txt

Köye Hizmet

Ulaşımın zor olmasına rağman gerek devlet gerekse özel sektör tarafından köyümüze her türlü hizmet getirilmektedir. Bu da köyde yaşayanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

Saglik Hizmeti

Devlet tarafından tayin edilen bir doktor 15 günde bir köyümüze gelerek sağlık taraması yapmakta, hasta olanrala ilgilenmektedir. Bu önemli hizmet köy konağında icra edilmektedir.

Karayollari Hizmeti

T.C. Karayolları köyün ulaşım yollarını zaman zaman silip temizleyerek düzletir. Böylece yağışların ve ağır orman vasıtalarının bozduğu yolları tekrar ulaşıma uygun hale getirir.

Posta Hizmeti

Köyümüz PTT'nin posta ve telefon hizmetlerinden istifade etmektedir. Oluşan arızalar en kısa zamanda onarılmaktadır.

Ekmek

Boyabat'tan fırında imal edilmiş beyaz ekmek günlük olarak köyümüze getirilmekte, köylünün ekmek ihtiyacı taze olarak karşılanmaktadır.

Market

Hafta da iki kez köyümüze gelen market, köylünün her türlü gıda ihtiyacını karşılamaktadır.

Manav

Özellikle Manav Mümtaz Boyabat'tan getirdiği taze meyve ve sebzeleri haftada iki defa köylünün hizmetine sunmaktadır.

Tüp Likit Gaz

Çeşitli firmalar köylünün boşalan tüplerini haftada bir defa gelerek dolusu ile değiştirmektedir.

Çocuk Parki

2018 yılının Mayıs ayında iki köy geçesi arasındaki kirenlik bölgesi iş makinaları ile açılarak çocuk parkı haline getirildi. Muhtar ve Nurdoğan Aslan'ın gayreti ile açılan parkta kayacak ve salıncak bulunmaktadır.

Köy Yol Çalismasi

2018 yılının Eylül ayında köyümüzün yolu Mumullu köyü ayrımına kadar zemin düzelme ve kumlama çalışmaları yapılarak asfaltlanmıştır. Mumullu yol ayırımından köyümüze kadar olan 5 km ' lik kısmı ise daha sonra 2019 yılının Nisan ayında zemin düzeltme çalışmaları yapılmış ve 2020 yılının Temmuz ayı başında nihayet asfaltlanmıştır. Böylece yıllarca Asfaltlanmış bir yola sahip olma arzusu ve özlemi nihayete ermiş, köyümüz ve köylü laik olduğu güzel bir yola kavuşmuştur.
Aşağıda Boyabat kaymakamı ile yol çalışmalarına dair fotoğrafları görebilirsiniz.

2020 yili yeni mucurlu asvalt yol

Bayrak Diregi

2020 yılının Ocak ayında Avrupa Parlamentosunda alçak bir Yunan Milletvekilinin Türk bayrağına yapılan hakareti protesto mahiyetinde muhtarımız sayın Halil Yaşar köyümüze Musalla'nın önünde anayol tarafına 10 Metre yüksekliğinde çelikten bir bayrak direği diktirdi.
26 Ocak 2020 tarihinde Türk bayrağı göndere çekilerek köyümüzde layık olduğu yeri aldı.