You are here:  Home

Köy Muhtarlari

Köyümüz ve Yanalak köyü yıllarca tek muhtarlığa sahipti. Muhtarlık seçimlerinde Dağtabaklı köylüleri adaylara oy vermek için Yanalak köyüne giderlerdi. Köylerin arasının uzak ve nüfuslarının artması tek muhtarı yetersiz kılıyor, yapılacak hizmetleri zorlaştırıyordu. Bu sebeple köyümüzün nüfusu 250 kişiye ulaşınca 1950 yılında Boyabat Kaymakamlığına Yanalak'tan ayrılmak için bir dilekçe ile müracaat edildi. Boyalı Köyünden zamanın Demokrat Parti Milletvekili sayın Süleyman Çağlar'ın da gayretiyle köyümüz Yanalak'tan ayrılmış, 1953 yılında kenedi başına muhtarlık olmuştur. Iki köyün ortak son muhtarı Selim Yaşar'dır.

Köyümüzde Görev Yapmis Muhtarlar

Muhtarın Adı Soyadı Muhtarlık Süresi Fotografı
--- Selim Yaşar (Kocaselim) 1326 - 1990 yılları arasında yaşamıştır. 1950 yılından sonra Dağtabaklı ve Yanalak köylerinin son ortak muhtarıdır.
--- Hasan Çatal 1908 - 1974 yılları arasında yaşamıştır. 1955 yılından sonra muhtarlık yapmıştır.  
--- Hasan Sevimoğlu 1934 -1991 yılları arasında yaşamıştır. 18.11.1963 - 03.06.1968 yılları arasında ilk kez muhtar olmuştur.
--- Hasan Sevimoğlu 1934 -1991 yılları arasında yaşamıştır. 03.06.1968 - 09.12.1973 yılları arasında 2. kez muhtar olmuştur.
--- Hasan Sevimoğlu 1934 -1991 yılları arasında yaşamıştır. 09.12.1973 - 11.12.1977 yılları arasında 3. kez muhtar olmuştur.
--- Hasan Sevimoğlu 1934 -1991 yılları arasında yaşamıştır. 11.12.1977 - 26.03.1984 yılları arasında 4. kez muhtar olmuştur.
--- Kazım Aslan 1949 - 2009 yılları arasında yaşamıştır. 26.03.1984 -26.03.1989 yılları arasında ilk kez muhtarlık yapmıştır.
--- Kazım Aslan 1949 - 2009 yılları arasında yaşamıştır. 26.03.1989 -28.03.1994 yılları arasında 2. kez muhtarlık yapmıştır.
--- Süleyman Kırıştıoğlu 1949-2018 yılları arasında yaşamıştır. 28.03.1994 - 18.04.1999 yılları arasında muhtarlık yapmıştır.
--- Kazım Aslan 1949 - 2009 yılları arasında yaşamıştır. 18.04.1999 - 03.09.2001 yılları arasında 3. kez muhtarlık yapmıştır. Sihhat durumu nedeniyle istifa etmiştir.
--- Selahattin Kavukçu 1926 - 2012 yılları arasında yaşamıştır. 04.09.2001 - 02.06.2002 yılları arasında geçici muhtarlık yapmıştır. (Ara seçimle gelmiştir)
--- Muharrem Yaşar 1941 doğumludur. 03.06.2002 - 30.03.2004 yılları arasında ilk kez muhtarlık yapmıştır.
--- Muharrem Yaşar 1941 doğumludur. 30.03.2004 - 29.03.2009 yılları arasında 2. kez muhtarlık yapmıştır
--- Hüseyin Kavukcu 1946 doğumludur, 29.03.2009 - 30.03.2014 yılları arasında ilk kez muhtarlık yapmıştır.
--- Hüseyin Kavukcu 1946 doğumludur, 30.03.2014 -31.03.2019 tarihleri arasında 2. defa muhtarlık yapmıştır.
--- Halil Yaşar 1954 doğumludur. 31.03.2019 tarihinde yerel seçimlerde muhtar seçilmiş ve halen bu görevi yürütmektedir.

Muhtar Halil Yasar

Muhtar Halil Yasar


Halil Yaşar:
1954 yılında Sinop - Boyabat, Dağtabaklı köyünde doğdu.
- Ilkokul mezunu. 1964 yılından itibaren Istanbul'da çalışmaya başladı.
- 1981 yılından 2004 yılına kadar Pendik'de Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü`nde güvenlik gröevlisi olarak çalıştı ve aynı yerden emekli oldu.
- Askerligini 1974 yılında Kars'ın Sarıkamış ilçesinde er olarak yaptı.
- Evli, 7 çocuk babasıdır, 2010 yılından buyana köyde devamlı ikamet etmektedir.
31.03.2019 tarihinde yerel seçimlerde muhtar seçilmiş ve halen bu görevi yürütmektedir.

Muhtarlik süreleri: Kaynak, Boyabat Kaymakamligi Arsivi