Home | Logo Tasarim | Siteyi degerlendir | Paylasim | Dagtabakli Köyü Üyeligi

Köy Imamlari

İlk zamanlar köylümüzde devamlı veya yalnızca ramazan aylarında görev yapması için imam tutulurdu. Sıkı pazarlık yapılır, anlaşılan ücret para olarak değil, buğdayla ödenirdi. Henüz kadrolu imamların atanmamdığı bu dönemlerde devletin hocalara bir ödemesi olmadığı için üzerinde anlaşılan 8 - 10 kile buğday altı ay veya bir yılın sonunda köylüye bölünür, herkes kendine düşen payı imama verirdi. Bunun yanı sıra "imam keşiği" sistemi ile köylü sırayla imamın yiyecek ve yakacak ihtiyacını karşılardı. Köy odasında veya boş bir köy evinde kalan imam namaz kıldırır, çocuk okutur, cenaze defeder, izinlerini ise köy muhtarından alırdı. Gerek bir imamın bulunamaması ve gerekse Boyabat Müftülüğü‘nün köyümüze imam atamaması nedeniyle caminin imamsız kaldığı dönemlerde olmuştur.

Vazife yapacak imamı köylü kendi gayreti ile bulup getirirken, Halil Öztürk hoca ile birlikte Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Boyabat Müftülüğü köyümüze kadrolu imamlar atamaya başladı. Kirenlik mevkine de 2005 yılında bir imam evi yapılarak gelen kadrolu görevliler burada ikamet etmeye başladılar.

1942 yılından günümüze kadar görev yapan imamların isim ve özellikleri şöyledir:

Köyümüzde Görev Yapmis Imamlar

 • Maraz Hoca > 1942 de Imamlık yaptı, Cihadiye, Kargı / Çiftlik Köyünden
 • Inkili Hüseyin Hoca > Boyabat, Karaağaç Köyünden
 • Nazmi Meşe Hoca > Boyabat, Çalpınar Köyünden
 • Bilal Koç Hoca > Boyabat, Çalpınar Köyünden, Hafız
 • Ibrahim Hoca > Boyabat, Cumaali Köyünden, Hafız
 • Avni Atabey Hoca > Boyabat, Kiseköylü
 • Zekeriya Kahraman Hoca > Boyabat, Kiseköylü
 • Abbas Koca Hoca > Boyabat, Boyalı Köyünden (92 yaşında köyümüzde imamlık yaptı)
 • Cafer Etyemez Hoca > Boyabat, Sarağaççayı Köyünden, Hafız
 • Halil Öztürk Hoca > Sinop / Gerze'li, Ilk Kadrolu imam, Imamhatip Mezunu, Hafız
 • Murat Erol Hoca > Sinop / Durağan'lı, Kadrolu Imam
 • Cemal Erdoğan Hoca > Boyabat, Engilekin Köyünden, Kadrolu Imam, Imamhatip Mezunu
 • Sezai Özcan Hoca > Boyabat, Emiroğlu Köyünden, Kadrolu Imam, Imamhatip Mezunu
 • Ilyas Çiloğlu Hoca > Boyabat, Engilekin Köyünden, Kadrolu Imam, Imamhatip Mezunu
 • Nezvat Şen Hoca > Boyabat, Kılıçlı Köyünden, Kadrolu Imam, Imamhatip Mezunu, Hafız
 • Ömer Faruk Akgündüz >Diyarbakır, Merkezden, Kadrolu Imam, İlahiyat mezunu
 • Ahmet Okur Hoca > Sinop, Gerze, Kadrolu imam, Ilahiyat Mezunu, Hafız
 • Mustafa Deniz Hoca > Sinop, Boyabat, Kadrolu imam, Imamhatip me-zunu, Hafız.

Imam Mustafa Deniz

Imam Mustafa Deniz

29.07.2001 tarihinde Sinop ilimizin Boyabat ilçesinde doğdu. Ilk ve Ortaokulu Boya-bat‘ta bitirdikten sonra 2015 yılında Boyabat Merkez Kur’an Kursunda hafızlık eğiti-minde başladı ve 2018 yılında hafızlığını başarıyla tamamladı ve Örgün Eğitime devam etti. Boyabat Anadolu Imamhatip Lisesini dışarıdan bitirerek mezun oldu.
KPSS ve Diyanet Işleri Başkanlığının düzenlediği DHBT sınavlarına katılarak buradan başarılı puan toplayıp kadrolu imamlık hakkını elde etti. 15 Mart 2022 yılında Dağta-baklı Köyünde imam olarak göreve başladı.

Imam Ahmet Okur

Imam Ahmet Okur

1995 Sinop-Gerze doğumlu. 1997 yılında ailesiyle birlikte İstanbul'a yerleşti ve öğrenimine burada başladı.
İlkokulu bitirdikten sonra 2010 yılında İstanbul Bayrampaşa Hayırseverler Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimine başlayıp 2012 yılında hafızlığını bitirdi.
2013 yılında aynı kurstan mezun olduktan sonra Darul-ilim İslami İlimler Eğitim Akademesi'nde 2 yıl arapça ve İslami İlimler okudu.
Daha sonra İstanbul Arnavutköy Hz.Ömer Camii Kur'an Kursu'nda 2 yıl imamhatiplik eğitimi aldı. Ardından 2017 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu sınavda başarı göstererek Diyarbakır ili Kulp ilçesi Kamışlı Mahallesi Tahtabeş Camii'ne imamhatip olarak atandı.
Burada görev yaparken açıktan ilahiyat önlisansı bitirdi.
2 yıl burada görev yaptıktan sonra 10 Eylül 2019 tarihinde köyümüzde imamhatip olarak göreve başladı.
Ahmet Okur hoca 7 aylık görev süresinin ardından Sinop/Gerze'ye tayini çıkarak 05 Nisan 2020 tarihinde köyümüzden ayrılmıştır.

Imam Omer Faruk Akgunduz

Ömer Faruk Akgündüz

Ömer Faruk Akgündüz: 1996 yılında Diyarbakır'da doğdu. Ilk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır'da tamamladı. Halen Dijle Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi son sınıf öğrencisi. KPSS ve Diyanet işlerininin düzenlediği DHBT sınavlarını kazanıp mülakatta başarı göstererek kadrolu imam olma hakkını kazanıp 24 Temmuz 2018 tarihinde köyümüzde imam olarak göreve başladı. Evli olan Ömer Faruk dört kardeşinin en büyüyüğüdür.
05.09.2019 tarihinde görevi sona ermiştir.

Imam Nevzat Sen

Nevzat Sen

Nevzat Şen: 1979 yılında Boyabat'ın Kılıçlı köyünde doğdu. Ilkokulu Kılıçlı köyünde, Ortaokulu ve Imamhatip lisesini Boyabat'ta bitirdi. Ilkokuldan sonra Boyabat'ta yatılı Kur'an Kursunda 2 senede hafız oldu. 2004 yılında Ramazan ayında Dağtabaklı Köyünde geçici olarak imamlık yaptı. Bu arada Sinop'ta açılan memur yerleştirme imtahanını kazanarak aynı yıl Dağtabaklı köyüne kadrolu imam olarak tayin edildi. Nevzat Şen evli ve 3 çocuk babasıdır.
2017 yılının Kasım ayında Boyabat / Yiğren köyüne tayini çıkan Nevzat Şen hoca köyümüzden ayrılmıştır.

lmam Ilyas Çiloglu

llyas Çiloglu

30.04.1965 yılında Boyabat`ın Engilekin köyünde doğdu. lkokulu 1972-1977 yılları arasında Engilekin köyünde, orta ve liseyi 1979 -1986 yılları arasında Boyabat İmam Hatip Lisesinde okuyup mezun oldu.
1987 yılında Sinop-Saraydüzü Derebaşekin köyünde 6 ay vekil imamhatiplik yaptıktan sonra kadrolu imam statüsünü aldı.
1988-1993 yılları arası Sinop ili Gerze ilçesi Kirencukuru köyü, 1993-1995 yılları arası Sinop ili Gerze ilçesi Çakıldak Köyü Tepealtı Camisi, 1995-2003 yılıarı arası Sinop ili Boyabat ilçesi Dağtabaklı Köyü camisi, 2003-2017 yılıarı arası Sinop ili Boyabat ilçesi Çalpınar Köyü Yukarı Sakız Mahallesi Camisinde görev yaptı. 2018 yılı Şubat ayınından itibaren Sinop ili Türkeli ilçesi müftülüğünden emekli oldu.

Görev Yapmis Imamlarin Resimleri