Home | Logo Tasarim | Siteyi degerlendir | Paylasim | Köy Üyeligi

Ulasim

Ulasim

Değerli Hemşerilerimiz, Dağtabaklı köyüne ulaşmak için iki tane düzergah mevcuttur. Bunlar Boyabat veya Kargı yolu üzerindendir. Boyabat üzeri yol uzun fakat daha rahat, Kargı üzeri ise kısa fakat yolları biraz bozuktur.

Boyabat Düzergahı: Uzaklığı 27 Km'dir. Boyabat kazamızın kuzeyinden Döme yokuşuna doğru tırmanılır. Kireç fabrikasını geçtikten sonra Yiğren köyü içinden sağa dönülerek Bengübelen Köyünün yanından, Keseköy'ün üst kısmından geçilerek, Yazı Köyünün yazısından sola dönülüp Engilekin köyüne varılır. Buradan 6 km' lik bir yol katedilerek Dağtabaklı köyüne varılır.

Kargı Düzergahı: Uzaklığı yaklaşık 40 Km dir. Çorumun Kargı kazasının Dutçu yokuşundan çıkılarak Kargı yaylasına ulaşılır. Ordan sağa yani doğuya doğru gidilerek Kıvrım Çayı üzerinden Çatmaoluğa varılır. Çatmaoluk'tan sağa dönülür. Cihadiye Köyü (Çiftlik Köyü) karşı hizasına gelince sola dönülüp, Erkeç Gediğine çıkılır. Aşağı doğru rampa inilerek Yukarı Çayırcığa varılır. İki yol ayrımına gelince sağ istikamete dönülerek Kiseköy Yaylasına inilir. Yaylanın içinden geçilerek Dağtabaklı köyüne ulaşılır.

Köyün Bazi Merkezlere Uzakligi

Dağtabaklı köyünün Sinop'a uzaklığı yaklaşık 115 Kilometre
Dağtabaklı köyünün Boyabat'a uzaklığı yaklaşık 27 Kilometre
Dağtabaklı köyünün Kargı'ya uzaklığı yaklaşık 40 Kilometre
Dağtabaklı köyünün Ankara'ya uzaklığı yaklaşık 380 Kilometre
Dağtabaklı köyünün Istanbul'a uzaklığı yaklaşık 650 Kilometre
Dağtabaklı köyünün Kastamonu'ya uzaklığı yaklaşık 136 Kilometre
Dağtabaklı köyünün Samsun'a uzaklığı yaklaşık 224 Kilometre

Boyabat’dan köyümüze kadar yolların asfaltlanmış olmasından dolayı gelmeler daha kolaylaşmıştır. O yüzden Boyabat düzergahı daha fazla tercih edilmektedir. Fakat yolu kısaltmak isteyenler ise Kargı üzerinden gelmektedirler. Bu yolun köyümüze yaklaşılan bölümleri hem kötü hem de orman içinde kaybolma rizki olduğu için ancak düzergahı çok iyi bilenler tarafından az da olsa kullanılmaktadır. Gerek Boyabat gerekse Kargı ve diğer yönlerden köyümüze gelen yol kavşaklarına, yol yanılmasını önlemek için levhalar dikilmiştir.