Home | Logo Tasarim | Siteyi degerlendir | Paylasim | Dagtabakli Köyü Dernek Üye Listesi | ads.txt

Köye Hizmet

Ulaşımın zor olmasına rağman gerek devlet gerekse özel sektör tarafından köyümüze her türlü hizmet getirilmektedir. Bu da köyde yaşayanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

Saglik Hizmeti

Devlet tarafından tayin edilen bir doktor 15 günde bir köyümüze gelerek sağlık taraması yapmakta, hasta olanrala ilgilenmektedir. Bu önemli hizmet köy konağında icra edilmektedir.

Karayollari Hizmeti

T.C. Karayolları köyün ulaşım yollarını zaman zaman silip temizleyerek düzletir. Böylece yağışların ve ağır orman vasıtalarının bozduğu yolları tekrar ulaşıma uygun hale getirir.

Posta Hizmeti

Köyümüz PTT'nin posta ve telefon hizmetlerinden istifade etmektedir. Oluşan arızalar en kısa zamanda onarılmaktadır.

Ekmek

Boyabat'tan fırında imal edilmiş beyaz ekmek günlük olarak köyümüze getirilmekte, köylünün ekmek ihtiyacı taze olarak karşılanmaktadır.

Market

Hafta da iki kez köyümüze gelen market, köylünün her türlü gıda ihtiyacını karşılamaktadır.

Manav

Özellikle Manav Mümtaz Boyabat'tan getirdiği taze meyve ve sebzeleri haftada iki defa köylünün hizmetine sunmaktadır.

Tüp Likit Gaz

Çeşitli firmalar köylünün boşalan tüplerini haftada bir defa gelerek dolusu ile değiştirmektedir.

Çocuk Parki

Yaz aylarında ve özel günlerde köyün çocuklarının yararlanması için bir oyun parkı yapılması düşünüldü. Bu amaçla 2018 yılının mayıs ayında iki köy geçesi arasındaki kirenlik bölgesi iş makinaları ile açılarak çocuk parkı haline getirildi. Dönemin muhtarı Hüseyin Kavukcu Boyabat belediyesi ile anlaşarak; salıncak, tahterevalli ve kaydırakları 15 günlük bir çalışma ile yevmiyeleri ödenerek belediye atölyesinde yaptırdı, Bayabat’tan gelen usta ve işçilere oyuncakları yerlerine monte ettiler.

Bir kaydırak ve oturak temini için İstanbul Üsküdar Belediyesi'ne muhtar tarafından bir dilekçe ile müracaat edilmiş neticede belediye köyümüze bir kaydırak ile dört adet oturacak bank göndermiş bunlar cami önüne ve çocuk parkına konmuştur. Oyuncak ve bankların köyümüze nakil işlemlerini Nurdoğan Aslan yapmıştır.

Köy Yol Çalismasi

2019 yılının eylül ayında köyümüzün yolu, Mumullu Köyü ayrımına kadar zemin düzelme ve kumlama çalışmaları yapılarak asfaltlanmıştır. Mumullu yol ayırımından köyümüze kadar olan 5,5 km‘lik kısm ise daha sonra 2020 yılının nisan ayında zemin düzeltme ve kumlama çalışmaları yapılmış,  2020 yılının temmuz ayı başında nihayet kırık çakıl taşı (mucur) döşenerek ziftlenip asfaltlanmıştır.

„Asfaltlanmamış köy yolu kalmasın“ projesi çerçevesinde yapılan yol çalışması, köyümüz ile o bölgede bitmiştir. Kiseköy, Kozluca ve Mumullu’ya giden yollar halen toprak patika yol olarak kalmıştır. Böylece yıllarca asfaltlanmış bir yola sahip olma arzu ve özlemi nihayete ermiş, köyümüz ve köylü laik olduğu güzel bir yola kavuşmuştur. Projenin son aşaması olması sebebiyle yol çalışmalarını bizzat Boyabat Kaymakamı sayın Fatih Aksoy köyümüze gelerek yerinde incelemiş ve yetkililerden bilgi almıştır.

Köylü arasında yapılan sohbetlerin ekseriyeti köyün bozuk olan yolları veya ulaşımın zorluğu üzerine olmuştur. Bir mahrumiyet bölgesi olan yöremize asfalt bir yolun geçte olsa gelmesi büyük bir memnuniyetle karşıla. Hatta araçların gitmekte zorlandığı bozuk yollar birçok hemşehrimizin yıllarca köye gelmesine bir engel teşkil etmiştir.

2020 yili yeni mucurlu asvalt yol

Bayrak Diregi

2020 yılının Ocak ayında Avrupa Parlamentosunda alçak bir Yunan Milletvekilinin Türk bayrağına yapılan hakareti protesto mahiyetinde muhtarımız sayın Halil Yaşar köyümüze Musalla'nın önünde anayol tarafına 10 Metre yüksekliğinde çelikten bir bayrak direği diktirdi.
26 Ocak 2020 tarihinde Türk bayrağı göndere çekilerek köyümüzde layık olduğu yeri aldı.