Home | Logo Tasarim | Siteyi degerlendir | Paylasim | Dagtabakli Köyü Üyeligi

Köye Hizmet

Ulaşımın zor olmasına rağman gerek devlet gerekse özel sektör tarafından köyümüze her türlü hizmet getirilmekte bu da köyde yaşayanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra diğer bazı ihtiyaçlar Boyabat’a gidecekler bir gün önceden tesbit edilerek liste halinde o kişiye verilir ve bu şeklide karşılanırdı. Fakat siparişleri alıp getiren için oldukça yorucu ve eziyet bir iştir. Gelen seyyar satıcı araçları köy girişinde uzunca kornaya basarak köylüye geldiklerini haber verirler

Saglik Hizmeti

Devlet tarafından tayin edilen bir doktor 15 günde bir köyümüze gelerek sağlık taraması yapmakta, hasta olanrala ilgilenmektedir. Bu önemli hizmet köy konağında icra edilmektedir. Son dönemlerde köyümüze yapılan rutin doktor ziyaretlerinde aksamalar olmaktadır.

Karayollari Hizmeti

T.C. Karayolları, köyün ulaşım yollarını zaman zaman silindir ve kepçe yardımı ile silip temizleyerek düzletir. Böylece yağışların ve ağır orman vasıtalarının bozduğu yolları tekrar ulaşıma uygun hale getirir. Stabilize toprak yollar bozulmaya çok müsait olduğu için böyle bir çalışmanın olmaması köye ulaşımı hayli zorlaşır. Kış aylarında aşırı kar yağışından kapanan yollar kardan temizlenerek tekrar ulaşıma açılır.

Posta Hizmeti

Köyümüz P.T.T 'nin posta ve telefon hizmetlerinden de istifade etmektedir. Evlere kadar gelen telefon hattı iletişimi kolaylaştırır, oluşan arızalar bildirim üzerine en kısa zamanda onarılmaktadır. Boyabat‘a gelen posta, toplu halde köye getirilir sahiplerine dağıtılır veya camiye bırakılır oradan camiye gelen cemaat mektubunu alır, bazan da gelen mektuplar postane‘nin resmi aracı ile köyde bizzat sahiplerine iletilir.

Ekmek

Boyabat fırınlarında imal edilmiş beyaz ekmek günlük olarak veya üç günde bir köyümüze getirilmekte, köylünün ekmek ihtiyacı taze olarak karşılanmaktadır. Yuvarlak veya uzun ekmekler 2023 yılı Kasım ayı itibarı ile 10 Lira’dan satılmaktadır.

Market

Hafta da iki kez köyümüze gelen market, köylünün her türlü gıda ihtiyacını karşılamaktadır.

Manav

Özellikle Manav Mümtaz Boyabat'tan getirdiği taze meyve ve sebzeleri haftada iki defa köylünün hizmetine sunmaktadır. Yaz aylarında sıkça köyümüze gelen seyyar satıcılar kış aylarında köyde kimse olmadığı için uğramazlar.

Tüp Likit Gaz

Çeşitli firmalar köylünün boşalan tüplerini haftada bir defa gelerek dolusu ile değiştirmektedir.

Çocuk Parki

Yaz aylarında ve özel günlerde köyün çocuklarının yararlanması için bir oyun parkı yapılması düşünüldü. Bu amaçla 2018 yılının mayıs ayında iki köy geçesi arasındaki kirenlik bölgesi iş makinaları ile açılarak çocuk parkı haline getirildi. Dönemin muhtarı Hüseyin Kavukcu Boyabat belediyesi ile anlaşarak; salıncak, tahterevalli ve kaydırakları 15 günlük bir çalışma ile yevmiyeleri ödenerek belediye atölyesinde yaptırdı, Bayabat’tan gelen usta ve işçilere oyuncakları yerlerine monte ettiler.

Bir kaydırak ve oturak temini için İstanbul Üsküdar Belediyesi'ne muhtar tarafından bir dilekçe ile müracaat edilmiş neticede belediye köyümüze bir kaydırak ile dört adet oturacak bank göndermiş bunlar cami önüne ve çocuk parkına konmuştur. Oyuncak ve bankların köyümüze nakil işlemlerini Nurdoğan Aslan yapmıştır.

Köy Yol Çalismasi

2019 yılının Eylül ayında köyümüzün yolu, Mumullu Köyü ayrımına kadar zemin düzelme ve kumlama çalışmaları yapılarak asfaltlanmıştır. Mumullu yol ayırımından köyümüze kadar olan 5,5 km‘lik kısm ise daha sonra 2020 yılının Nisan ayında zemin düzeltme ve kumlama çalışmaları yapılmış, 2020 yılının Temmuz ayı başında nihayet kırık çakıl taşı (mucur) döşenerek ziftlenip asfaltlanmıştır.

„Asfaltlanmamış köy yolu kalmasın“ projesi çerçevesinde yapılan yol çalışması, köyümüz ile o bölgede bitmiştir. Kiseköy, Kozluca ve Mumullu’ya giden yollar halen toprak patika yol olarak kalmıştır. Böylece yıllarca asfaltlanmış bir yola sahip olma arzu ve özlemi nihayete ermiş, köyümüz ve köylü laik olduğu güzel bir yola kavuşmuştur. Projenin son aşaması olması sebebiyle yol çalışmalarını bizzat Boyabat Kaymakamı sayın Fatih Aksoy köyümüze gelerek yerinde incelemiş ve yetkililerden bilgi almıştır.

Köylü arasında yapılan sohbetlerin ekseriyeti köyün bozuk olan yolları veya ulaşımın zorluğu üzerine olmuştur. Bir mahrumiyet bölgesi olan yöremize asfalt bir yolun geçte olsa gelmesi büyük bir memnuniyetle karşılandı. Hatta araçların gitmekte zorlandığı bozuk yollar birçok hemşehrimizin yıllarca köye gelmesine bir engel teşkil etmiştir.

2020 yili yeni mucurlu asvalt yol

Bayrak Diregi

2020 yılının Ocak ayında Avrupa Parlamentosunda alçak bir Yunan Milletvekilinin Türk bayrağına yapılan hakareti protesto mahiyetinde muhtarımız sayın Halil Yaşar köyümüze Musalla'nın önünde anayol tarafına 10 Metre yüksekliğinde çelikten bir bayrak direği diktirdi.
26 Ocak 2020 tarihinde Türk bayrağı göndere çekilerek köyümüzde layık olduğu yeri aldı. Köyümüze girerken, „Dağtabaklı Köyüne Hoşgeldiniz“ yazılı levha ile heycanlalnan ziyaretciler, Türk bayrağını görünce bu durumdan ziyadesi ile memnun kalmaktalar.